Search
Close this search box.

Seurakisat ja tuloskisat 28.7.2022

Mukava määrä oli tulevaisuuden toivoja mittelemässä. Seurakisojen palkinnot jaetaan kootusti syksyllä. Viimeinen seurakisa on elokuun lopulla, seuraa tiedotusta.

JoPo seurakisat ja tuloskisat 28.7.2022:

T7 40 m: 1) Usva Oksanen 9,72, 2) Anni Vornanen 10,13

T7 400m: 1) Usva Oksanen 2.06,98

T7 pallonheitto: Anni Vornanen 8,51, 2) Usva Oksanen 8,10, 3) Amanda Pihlaja 1,60

P7 40 m: 1) Viljo Rossi 8,48, 2) Simo Heino 9,26, 3) Onni Nykänen-Alvarez 9,85, 4) Joosua Pihlaja 14,80

P7 400m: 1) Simo Heino 1.57,32, 2) Viljo Rossi 1.57,48, 3) Onni Nykänen-Alvarez 2.07,65

P7 pallonheitto: 1) Viljo Rossi 23,18, 2) Simo Heino 12,36, 3) Onni Nykänen-Alvarez 9,80, 4) Joosua Pihlaja 5,91, 5) Urho Oksanen 0,99

T9 40m: 1) Weera Järvinen 7,58, 2) Elli Saarela 8,34

T9 400m: 1) Weera Järvinen 1.36,40, 2) Elli Saarela 1.48,07

T9 pallonheitto: 1) Weera Järvinen 13,61, 2) Elli Saarela 8,45

P9 40m: 1) Juho Tuominen 7,62, 2) Sulo Hentinen 7,69, 3) Juho Virtanen 7,81, 4) Anton Nykänen-Alvarez 9,03

P9 400m: 1) Juho Tuominen 1.26,49, 2) Anton Nykänen-Alvarez 1.44,28

P9 pallonheitto: 1) Anton Nykänen-Alvarez 20,04, 2) Juho Tuominen 15,18

T11 60m: 1) Ellen Toivonen, Vantaan Salamat, 10,98, 2) Nella Heino 11,26, 3) Venla Hurri

T11 600m: 1) Ellen Toivonen, Vantaan Salamat, 2.56,34

T11 keihäs: 1) Ellen Toivonen, Vantaan Salamat, 11,64

P11 60m: 1) Niilo Hentinen 9,80, 2) Joona Toivonen, Vantaan Salamat, 10,30, 3) Janne Tuominen 11,45

P11 600m: 1) Joona Toivonen, Vantaan Salamat, 2.21,94, 2) Janne Tuominen 2.30,84

P11 keihäs: 1) Joona Toivonen, Vantaan Salamat, 25,61, 2) Janne Tuominen 10,48

T13 600m: 1) Jenni Tuominen, Lahden Ahkera, 1.58,00

P13 60m: 1) Matteus Pihlaja 10,37

P13 600m: 1) Matteus Pihlaja 2.05,88

P13 keihäs: 1) Matteus Pihlaja 15,57

T15 pituus: 1) Olivia Fagerholm 3,84 (+0,5)

P15 pituus: 1) Benedict Seppälä 5,49 (+0,1)

M 100m(-0,1): 1) Valtteri Virtanen 11,89, 2) Benedict Seppälä 12,02, 3) Luukas Kemppainen 12,18, 4) Rico Sievänen 12,60, 5) Miska Johansson 13,14, 6) Santtu Pihlaja 13,63

M 4x100m: 1) Joutsan Pommi 46,46 (Rico Sievänen, Luukas Kemppainen, Benedict Seppälä, Valtteri Virtanen)

M 1000m: 1) Toku Ishihara, Japani, 3.08,80, 2) Santtu Pihlaja 3.31,04