Joutsassa pidettiin pm-ottelut 25.8. 9-13 -vuotiaiden sarjoissa. Tulostaso oli varsin hyvä ja paikallisesti ilahduttivat Iida Lavian ja Olivia Fagerholmin kolmossijat omissa sarjoissaan.

Lahden piirin pm-ottelut 9-13v
Joutsan Pommi
25.08.2020

P9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Veeti Seppälä                    NastNa                    7,15              
2)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,49              
3)   Eero Leminen                     HeinI                     7,95              
4)   Joona Rantalainen                HeinI                     7,97              
5)   Vilhelmi Rainio                  HeinI                     8,08              


T9 3-ottelu  40m
1)   Jasmiina Kärkkäinen              NastNa                    7,58              
2)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  7,60              
3)   Lina Nieminen                    HeinI                     7,66              
4)   Saara Ruoho                      AsikkRai                  7,67              
5)   Iida Siitonen                    AsikkRai                  8,18              
6)   Elle Nieminen                    HeinI                     8,34              
7)   Aada Viinikainen                 HeinI                     8,35              
8)   Tilda Palo                       LahdA                     8,89              
    

Loppukilpailu erä 1
1)   Jasmiina Kärkkäinen              NastNa                    7,58              
2)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  7,60              
3)   Iida Siitonen                    AsikkRai                  8,18              
4)   Elle Nieminen                    HeinI                     8,34              
5)   Aada Viinikainen                 HeinI                     8,35              

Loppukilpailu erä 2
1)   Lina Nieminen                    HeinI                     7,66              
2)   Saara Ruoho                      AsikkRai                  7,67              
3)   Tilda Palo                       LahdA                     8,89              
   

P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Veeti Seppälä                    NastNa                    3,63              
     3,62   3,46   3,63   
                          

2)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     3,48              
     2,35   3,48   x      
                          

3)   Eero Leminen                     HeinI                     2,92              
     2,68   2,75   2,92   
                          

4)   Joona Rantalainen                HeinI                     2,88              
     2,81   2,88   2,82   
                          

5)   Vilhelmi Rainio                  HeinI                     2,79              
     2,58   2,72   2,79   
                          



T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jasmiina Kärkkäinen              NastNa                    3,37              
     3,30   3,37   x      
                          

2)   Lina Nieminen                    HeinI                     3,16              
     3,14   3,14   3,16   
                          

3)   Saara Ruoho                      AsikkRai                  3,11              
     3,11   2,92   3,11   
                          

4)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  3,09              
     2,88   3,09   2,97   
                          

5)   Iida Siitonen                    AsikkRai                  2,69              
     2,69   2,42   2,69   
                          

6)   Tilda Palo                       LahdA                     2,56              
     2,40   2,56   2,36   
                          

7)   Aada Viinikainen                 HeinI                     2,56              
     2,56   2,36   x      
                          

8)   Elle Nieminen                    HeinI                     2,54              
     2,01   2,50   2,54   
                          

    


P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     8,19              
     8,00   8,19   8,07   

2)   Eero Leminen                     HeinI                     6,16              
     5,29   5,65   6,16   

3)   Vilhelmi Rainio                  HeinI                     5,32              
     5,21   5,28   5,32   

4)   Veeti Seppälä                    NastNa                    5,02              
     4,55   5,02   4,30   

5)   Joona Rantalainen                HeinI                     4,70              
     -      -      4,70   



T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Jasmiina Kärkkäinen              NastNa                    5,71              
     5,71   4,76   5,70   

2)   Saara Ruoho                      AsikkRai                  5,13              
     5,06   4,41   5,13   

3)   Lina Nieminen                    HeinI                     4,32              
     3,69   4,02   4,32   

4)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  4,12              
     3,34   4,12   4,07   

5)   Aada Viinikainen                 HeinI                     3,92              
     3,07   3,60   3,92   

6)   Tilda Palo                       LahdA                     3,57              
     2,74   2,84   3,57   

7)   Iida Siitonen                    AsikkRai                  3,14              
     3,03   2,96   3,14   

8)   Elle Nieminen                    HeinI                     2,54              
     2,34   2,29   2,54   

       


P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     721               
2)   Veeti Seppälä                    NastNa                    620               
3)   Eero Leminen                     HeinI                     494               
4)   Vilhelmi Rainio                  HeinI                     426               
5)   Joona Rantalainen                HeinI                     412               


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jasmiina Kärkkäinen              NastNa                    560               
2)   Saara Ruoho                      AsikkRai                  488               
3)   Lina Nieminen                    HeinI                     454               
4)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  443               
5)   Aada Viinikainen                 HeinI                     315               
6)   Iida Siitonen                    AsikkRai                  302               
7)   Tilda Palo                       LahdA                     271               
8)   Elle Nieminen                    HeinI                     250               
   


P10 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  10,61             
2)   Rami Leminen                     HeinI                     10,96             
   


T10 3-ottelu  60m
1)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     10,77             
2)   Tinja Palo                       LahdA                     10,92             
3)   Vilma Viinikainen                HeinI                     11,20             
4)   Iida Lavia                       JoutsPo                   11,42             
5)   Milla Virtanen                   HartVoi                   11,60             
6)   Julia Mäyrä                      HartVoi                   12,57             
   

Loppukilpailu erä 1
1)   Tinja Palo                       LahdA                     10,92             
2)   Vilma Viinikainen                HeinI                     11,20             
3)   Iida Lavia                       JoutsPo                   11,42             

Loppukilpailu erä 2
1)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     10,77             
2)   Milla Virtanen                   HartVoi                   11,60             
3)   Julia Mäyrä                      HartVoi                   12,57             
     

P10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  3,42              
     3,42   3,27   x      
                          

2)   Rami Leminen                     HeinI                     3,04              
     x      3,04   x      
                          

 


T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Viinikainen                HeinI                     3,19              
     3,15   3,19   3,09   
                          

2)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     3,19              
     3,13   3,08   3,19   
                          

3)   Iida Lavia                       JoutsPo                   3,05              
     2,92   3,02   3,05   
                          

4)   Milla Virtanen                   HartVoi                   2,89              
     2,69   2,89   2,72   
                          

5)   Tinja Palo                       LahdA                     2,73              
     2,70   2,52   2,73   
                          

6)   Julia Mäyrä                      HartVoi                   2,41              
     2,37   2,41   2,29   
                          

  

P10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Rami Leminen                     HeinI                     7,06              
     6,14   7,06   6,80   

2)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  6,84              
     6,77   6,84   6,63   

    


T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Viinikainen                HeinI                     6,30              
     5,88   5,96   6,30   

2)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     5,87              
     5,59   5,87   5,79   

3)   Iida Lavia                       JoutsPo                   5,20              
     5,20   -      5,09   

4)   Tinja Palo                       LahdA                     4,77              
     4,29   4,66   4,77   

5)   Julia Mäyrä                      HartVoi                   4,67              
     -      4,67   -      

6)   Milla Virtanen                   HartVoi                   4,47              
     4,47   4,35   4,40   

   


P10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  644               
2)   Rami Leminen                     HeinI                     582               
               


T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     549               
2)   Vilma Viinikainen                HeinI                     544               
3)   Iida Lavia                       JoutsPo                   458               
4)   Tinja Palo                       LahdA                     432               
5)   Milla Virtanen                   HartVoi                   394               
6)   Julia Mäyrä                      HartVoi                   321               
            


T11 3-ottelu  60m
1)   Minttu Marttila                  LahdA                     9,76              
2)   Iita Alanko                      HeinI                     10,08             
3)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,30             
4)   Adalmiina Rainio                 HeinI                     10,36             
5)   Elisa Rantalainen                HeinI                     10,40             
6)   Viivi Viikilä                    LahdA                     10,51             
7)   Aino Alanko                      HeinI                     10,54             
8)   Vilma Salo                       HartVoi                   11,00             
9)   Aada Mäyrä                       HartVoi                   11,68             

Loppukilpailu erä 1
1)   Minttu Marttila                  LahdA                     9,76              
2)   Elisa Rantalainen                HeinI                     10,40             
3)   Viivi Viikilä                    LahdA                     10,51             
4)   Aino Alanko                      HeinI                     10,54             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iita Alanko                      HeinI                     10,08             
2)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,30             
3)   Adalmiina Rainio                 HeinI                     10,36             
4)   Vilma Salo                       HartVoi                   11,00             
5)   Aada Mäyrä                       HartVoi                   11,68             


T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Iita Alanko                      HeinI                     3,77              
     3,75   3,77   3,73   
                          

2)   Minttu Marttila                  LahdA                     3,68              
     3,68   3,54   3,47   
                          

3)   Vilma Salo                       HartVoi                   3,64              
     x      3,49   3,64   
                          

4)   Olivia Miller                    HartVoi                   3,45              
     3,26   3,27   3,45   
                          

5)   Adalmiina Rainio                 HeinI                     3,41              
     3,32   3,41   3,39   
                          

6)   Elisa Rantalainen                HeinI                     3,40              
     3,39   3,40   3,24   
                          

7)   Viivi Viikilä                    LahdA                     3,24              
     3,24   3,24   3,24   
                          

8)   Aino Alanko                      HeinI                     3,07              
     3,07   3,03   3,03   
                          

9)   Aada Mäyrä                       HartVoi                   2,85              
     2,67   2,59   2,85   
                          



T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Iita Alanko                      HeinI                     9,36              
     8,76   9,36   8,35   

2)   Adalmiina Rainio                 HeinI                     8,06              
     7,53   7,48   8,06   

3)   Aino Alanko                      HeinI                     7,58              
     6,98   7,27   7,58   

4)   Viivi Viikilä                    LahdA                     7,36              
     7,12   7,36   7,16   

5)   Vilma Salo                       HartVoi                   6,57              
     6,57   6,51   6,57   

6)   Elisa Rantalainen                HeinI                     6,57              
     5,94   5,87   6,57   

7)   Olivia Miller                    HartVoi                   6,02              
     5,84   -      6,02   

8)   Minttu Marttila                  LahdA                     5,85              
     5,85   -      5,29   

9)   Aada Mäyrä                       HartVoi                   4,57              
     4,57   4,28   4,45   



T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iita Alanko                      HeinI                     886               
2)   Adalmiina Rainio                 HeinI                     731               
3)   Minttu Marttila                  LahdA                     715               
4)   Viivi Viikilä                    LahdA                     657               
5)   Aino Alanko                      HeinI                     647               
6)   Elisa Rantalainen                HeinI                     644               
7)   Olivia Miller                    HartVoi                   631               
7)   Vilma Salo                       HartVoi                   631               
9)   Aada Mäyrä                       HartVoi                   391               


T12 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      LahdA                     2.57,86           
2)   Vilma Ryytty                     LahdA                     3.05,73           
3)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   3.06,85           
4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      3.28,47           
5)   Adele Saine                      HartVoi                   4.11,20           
         


T12 4-ottelu  60m aidat
1)   Vilma Ryytty                     LahdA                     10,90             
2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      11,01             
3)   Veera Pöyry                      LahdA                     11,30             
4)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   12,27             
5)   Adele Saine                      HartVoi                   16,51             
  
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,6
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      11,01             
2)   Veera Pöyry                      LahdA                     11,30             
3)   Adele Saine                      HartVoi                   16,51             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Vilma Ryytty                     LahdA                     10,90             
2)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   12,27             
    

T12 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      LahdA                     4,45 -0,9          
     4,45   4,41   4,19   
     -0,9   -1,1   +0,1   

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      4,25 -1,1          
     4,04   4,25   4,09   
     -0,1   -1,1   -1,2   

3)   Vilma Ryytty                     LahdA                     4,19 -1,1          
     3,80   3,86   4,19   
     -0,8   -2,6   -1,1   

4)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   3,89 -0,6          
     x      3,78   3,89   
            -1,3   -0,6   

5)   Adele Saine                      HartVoi                   2,98 -0,7          
     2,98   2,96   2,89   
     -0,7   -0,8   +0,1   

  
T12 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      LahdA                     9,67              
     8,94   9,67   9,32   

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      9,55              
     9,55   8,80   8,82   

3)   Vilma Ryytty                     LahdA                     9,11              
     9,11   9,02   8,86   

4)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   5,00              
     5,00   4,20   4,59   

5)   Adele Saine                      HartVoi                   4,04              
     -      4,04   3,33   

   

T12 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      LahdA                     1415              
2)   Vilma Ryytty                     LahdA                     1348              
3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      1305              
4)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   921               
5)   Adele Saine                      HartVoi                   431               


P13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  3.11,62           
  

T13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Celina Salonen                   LahdA                     2.30,94           
2)   Emmi Piispanen                   LahdA                     2.39,09           
3)   Nanna Huvinen                    HeinI                     2.48,53           


P13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  10,82             
    

T13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Celina Salonen                   LahdA                     10,60             
2)   Emmi Piispanen                   LahdA                     11,45             
3)   Nanna Huvinen                    HeinI                     12,19             


P13 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  129               
     123    129    132    
     o      xo     xxx    

    



T13 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Celina Salonen                   LahdA                     4,68 -1,5          
     x      x      4,68   
                   -1,5   

2)   Emmi Piispanen                   LahdA                     4,24 -1,4          
     4,19   x      4,24   
     -0,6          -1,4   

3)   Nanna Huvinen                    HeinI                     4,19 -1,1          
     3,63   x      4,19   
     -1,4          -1,1   



P13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  10,34             
     -      9,66   10,34  

  

T13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Nanna Huvinen                    HeinI                     10,39             
     10,08  9,30   10,39  

2)   Emmi Piispanen                   LahdA                     8,09              
     7,96   8,09   7,90   

3)   Celina Salonen                   LahdA                     8,05              
     7,63   7,81   8,05   



P13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  1401              
           


T13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Celina Salonen                   LahdA                     1664              
2)   Emmi Piispanen                   LahdA                     1388              
3)   Nanna Huvinen                    HeinI                     1370              
Pm-ottelujen tulokset