Osallistujat

N Kuula
Anna Olkkonen Hartolan Voima 10,55
M Pituus
Jari Jaatinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 5,29 5,66
Ari Ruuti Jyväskylän Kenttäurheilijat 4,70 5,17
Pessi Lyyra Jyväskylän Kenttäurheilijat 5,79 5,79
Matti Saunanen Ikaalisten Urheilijat 3,50 4,28
M Kuula
Ari Ruuti Jyväskylän Kenttäurheilijat 10,95 11,09
Pessi Lyyra Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,61 9,61
Matti Saunanen Ikaalisten Urheilijat 8,20 8,69
T9 Pituus
Ida Lavia Joutsan Pommi
T9 Kuula
Ida Lavia Joutsan Pommi
P9 Pituus
Rami Leminen Heinolan Isku 3,17
Oskari Kauppinen Lahden Ahkera 3,33 3,33
Roni Hynninen Hartolan Voima 2,53 2,59
Teemu Kauppinen Lahden Ahkera
Tomas Mäkinen Lahden Ahkera 3,22 3,27
P9 Kuula
Rami Leminen Heinolan Isku 6,42 6,42
Oskari Kauppinen Lahden Ahkera 6,57 6,57
Roni Hynninen Hartolan Voima 5,04 5,04
Teemu Kauppinen Lahden Ahkera
Tomas Mäkinen Lahden Ahkera 5,50 5,50
Eero Leminen Heinolan Isku
P11 Pituus
Rasmus Kemppainen Joutsan Pommi 3,29
P11 Kuula
Rasmus Kemppainen Joutsan Pommi
T11 Pituus
Sofia Sauvala Jyväskylän Kenttäurheilijat 4,15 4,15
Olivia Miller Hartolan Voima 2,99
Viivi Viikilä Lahden Ahkera 3,00 3,00
Viivi Jermoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,38 3,38
Vilma Salo Hartolan Voima 3,30 3,30
Piitu Tourunen Lahden Ahkera 4,01 4,03
Aino Alanko Heinolan Isku 2,71
Iita Alanko Heinolan Isku 3,04
Suvi Fagerholm Joutsan Pommi 3,45 3,45
T11 Kuula
Sofia Sauvala Jyväskylän Kenttäurheilijat 6,65 6,65
Olivia Miller Hartolan Voima 4,51 4,51
Viivi Viikilä Lahden Ahkera 6,10 6,10
Viivi Jermoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat 7,40 7,40
Vilma Salo Hartolan Voima 5,11 5,11
Piitu Tourunen Lahden Ahkera 7,07 7,07
Aino Alanko Heinolan Isku 6,72 6,72
Iita Alanko Heinolan Isku 6,67 6,67
T13 Pituus
Sara Suomi Espoon Tapiot 3,69
Elli Lavia Joutsan Pommi
T13 Kuula
Sara Suomi Espoon Tapiot 7,03
Elli Lavia Joutsan Pommi
P13 Pituus
Eelis Hynninen Hartolan Voima 3,54
Tobias Moreno Lahden Ahkera 3,43 3,43
Benedict Seppälä Joutsan Pommi 5,08 5,08
Ilmari Laitinen Joutsan Pommi
P13 Kuula
Eelis Hynninen Hartolan Voima 8,13 8,78
Tobias Moreno Lahden Ahkera 8,59 8,59
Benedict Seppälä Joutsan Pommi 9,07
Ilmari Laitinen Joutsan Pommi
P15 Pituus
Topi Taskinen Mikkelin Kilpa-Veikot 5,08 5,08
Luukas Kemppainen Joutsan Pommi 4,90 4,90
P15 Kuula
Luukas Kemppainen Joutsan Pommi
Eetu Sirkka Joutsan Pommi
T15 Pituus
Viivi Kupiainen Hartolan Voima 4,24 4,50
Mette Jermoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat 4,16 4,16
T15 Kuula
Viivi Kupiainen Hartolan Voima 10,54 10,54
Mette Jermoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
Tiina Järvinen Lahden Ahkera 13,11 13,11
M17 Kuula
Joonas Pulkkinen Ristiinan Urheilijat 15,40 15,40
N17 Pituus
Iiris Alakärppä Lahden Ahkera 4,59
Pinja Ruoho Lahden Ahkera 4,93 5,31
N17 Kuula
Pinja Ruoho Lahden Ahkera 9,29
N19 Kuula
Maria Olkkonen Hartolan Voima 12,11

 

18:00 M, N, N19, N17, M17, T/P15 kuula (11) kuusi työntökierrosta
      T 9-13 pituus ((12) 4 hyppykierrosta

18:45 P9-13 pituus ((10) 4 hyppykierrosta

18:50 T 9-13 kuula (11) kuusi työntökierrosta

19:20 M, N17, T/P 15 pituus (10) kuusi hyppykierrosta

19:25 P 9-13 kuula (11) kuusi työntökierrosta

Palkintojen jakoja lajien välissä mahdollisuuksien mukaan sekä kootusti lopussa
Kisat 24.6.2019 osallistujat ja aikataulu