Search
Close this search box.

Jopokisat 2 7.7.2022

Kisoihin on tulossa viitisenkymmentä kisailijaa. Mielenkiintoisia lajeja ovat esimerkiksi moukari, jossa kaaret voivat lähennellä 70 metriä. Moukarikisa alkaa heti klo 18 ja tuolloin takasuoralla verryttely on kielletty.

Kisoissa on suppean valikoiman kioski, josta saa kahvia, teetä, munkkeja ja pillimehua (ehkä joitain makeisiakin).

Kisojen aikataulu:

Jopo-kisat 7.7.2022 aikataulu

18.00	moukari 15-19v
	T/P 9 pallonheitto (korkeuspaikan päästä kenttää)
18.05 	T13 60m aidat
18.15	M19 110m aidat
18.25	T9 40m
18.30	P9 40m
	Kuula 17/19/yleinen
18.35	T/P 11 60m (1 erä)
18.45	M17 100m
19.05	T/P 11 keihäs (5)
	N 3000m
19.30	T/P 13 keihäs (9)
19.40	4x100m viesti
19.45	T/P 9 1000m
20.05	T/P 11-13 1000m

Osallistujat:
M Kuula
Henrik Enke	Posion Pyrintö	8,60	8,60
N 3000m
Katri Saavalainen	Sysmän Sisu	11.41,36	11.30,13
Eva Pantelidis	Joutsan Pommi		
N Kuula
Mari Lehtosaari-Miller	Hartolan Voima		
N 4x100m viesti
Hartolan Voima			
T9 40m
Lila Mäkinen	Hämeenlinnan Tarmo		
Iris Mäkinen	Hämeenlinnan Tarmo	7,20	7,20
Vilma Elfvengren	Joutsan Pommi	7,99	7,99
T9 1000m
Eedla Kojola	Hartolan Voima		
T9 Pallonheitto
Lila Mäkinen	Hämeenlinnan Tarmo		
Eedla Kojola	Hartolan Voima		
Vilma Elfvengren	Joutsan Pommi		
P9 40m
Rene Hynninen	Hartolan Voima	7,40	7,40
Juho Virtanen	Joutsan Pommi	7,80	7,80
Jesse Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,39	7,39
Vili Riihinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,54	7,54
P9 1000m
Rene Hynninen	Hartolan Voima		
Jesse Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.20,48	4.20,48
Vili Riihinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.21,77	4.21,77
P9 Pallonheitto
Rene Hynninen	Hartolan Voima		
T11 60m
Viola Mäkinen	Hämeenlinnan Tarmo	9,98	9,98
Matilda Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	9,33	9,33
T11 Keihäs
Viola Mäkinen	Hämeenlinnan Tarmo		13,89
Iris Mäkinen	Hämeenlinnan Tarmo	14,15	14,15
Matilda Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		15,46
P11 60m
Samuel Miller	Hartolan Voima	12,49	12,49
P11 1000m
Elias Tiisanoja	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.46,88	3.46,88
P11 Keihäs
Elias Tiisanoja	Jyväskylän Kenttäurheilijat	19,68	19,68
Samuel Miller	Hartolan Voima		
T13 1000m
Milla Virtanen	Hartolan Voima		
Iida Lavia	Joutsan Pommi		4.15,95
T13 60m aidat
Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	12,70	12,50
Vilma Salo	Hartolan Voima		
T13 Keihäs
Milla Virtanen	Hartolan Voima		
Olivia Miller	Hartolan Voima		15,05
Hertta Tikka	Jyväskylän Kenttäurheilijat	25,27	25,27
Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		17,03
Vilma Salo	Hartolan Voima	23,62	23,62
Iitu Ylönen	Hartolan Voima		
P13 1000m
Matteus Pihlaja	Joutsan Pommi		
P13 Keihäs
Roni Hynninen	Hartolan Voima		15,56
Samuli Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat	25,49	25,49
Matteus Pihlaja	Joutsan Pommi		
P15 Moukari
Konsta Hämelehto	Kaipolan Vire	37,74	37,74
Eetu Saramäki	Petäjäveden Petäjäiset	67,02	68,92
T15 Moukari
Kiira Johansson	Joutsan Pommi	41,94	41,94
Fanni Jokela	Kaipolan Vire	39,08	39,08
Elina Ketonen	Kaipolan Vire	34,50	34,50
Hilda Viikilä	Saarijärven Pullistus	25,73	25,73
N17 Kuula
Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	8,88	9,10
N17 Moukari
Sinja Johansson	Joutsan Pommi	41,43	45,04
M17 100m
Juuso Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,06	13,06
Rico Sievänen	Joutsan Pommi	12,37	12,37
Valtteri Virtanen	Joutsan Pommi	11,72	11,72
M17 Kuula
Matias Viikilä	Saarijärven Pullistus	13,72	13,72
M19 110m aidat
Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	14,94	14,94
M19 Moukari
Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento	69,26	70,63
Miska Johansson	Joutsan Pommi		
N19 Kuula
Tiina Järvinen	Lahden Ahkera	13,00	13,31

Tehdään hyvät kisat ja nautitaan urheilusta!