Search
Close this search box.

Jopo-kisat 2 tulokset

Jopokisat 2
Joutsan Pommi
07.07.2022

Sateelta säästyttiin melkein loppuun saakka ja nähtiin mm. melkoisia moukarikaaria. Joutsan nuoret miehet juoksivat hyvän harjoituksen pikaviestissä. Seuraava koitos siinä 17.7. Kouvolassa.

N 3000m
Loppukilpailu
1)   Katri Saavalainen                SysmSi                    12.17,36          
     Eva Pantelidis                   JoutsPo                   DNS               


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Henrik Enke                      PosPy                     9,17              
     8,78   8,98   9,17   8,90   8,81   9,13   



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Sari Olkkonen                    HartVoi                   7,88              
     7,22   -      6,98   7,88   7,61   -      

2)   Mari Lehtosaari-Miller           HartVoi                   6,12              
     6,12   5,48   5,96   5,55   5,96   -      



N 4x100m viesti

1)   Hartolan Voima                   HartVoi                   1.03,65   
(Sari Olkkonen, Kristiina Harjula, Sanna Valjakka, Elina Kilpinen)        


M 4x100m viesti

1)   Joutsan Pommi                    JoutsPo                   47,02             
   1) Benedict Seppälä, 2) Rico Sievänen, 
   3) Miska Johansson, 4) Valtteri Virtanen


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 7,23              
2)   Vilma Elfvengren                 JoutsPo                   8,09              
3)   Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 8,43              


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jesse Tapanila                   JyväskKU                  7,50              
2)   Rene Hynninen                    HartVoi                   7,69              
3)   Vili Riihinen                    JyväskKU                  7,71              
4)   Juho Virtanen                    JoutsPo                   7,96              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Jesse Tapanila                   JyväskKU                  4.33,54           
2)   Vili Riihinen                    JyväskKU                  4.35,74           
     Rene Hynninen                    HartVoi                   DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Eedla Kojola                     HartVoi                   4.32,83           


T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eedla Kojola                     HartVoi                   23,52             
     23,52  

2)   Vilma Elfvengren                 JoutsPo                   12,36             
     12,36  

3)   Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 8,97              
     8,97   



P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Rene Hynninen                    HartVoi                   10,67             
     10,67  



T11 60m
Loppukilpailu
1)   Matilda Puolimatka               VehmU                     9,65              
2)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 10,02             


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samuel Miller                    HartVoi                   13,19             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Elias Tiisanoja                  JyväskKU                  3.55,10           


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Matilda Puolimatka               VehmU                     16,30             
     13,34  16,04  15,47  16,30  15,21  14,42  

2)   Viola Mäkinen                    HämeenlTa                 16,11             
     13,37  15,42  14,21  15,32  16,11  15,20  

3)   Iris Mäkinen                     HämeenlTa                 12,44             
     12,28  11,78  10,16  11,91  12,10  12,44  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elias Tiisanoja                  JyväskKU                  20,42             
     18,34  20,41  17,70  20,42  18,08  18,85  

2)   Samuel Miller                    HartVoi                   10,05             
     7,77   10,05  8,89   7,37   8,36   8,52   



P11 4x100m viesti
JoSepa- pojat                        JoSePa                    1.09,55

(Juho Virtanen, Hermanni Heiskanen, Sulo Hentinen ja Niilo Hentinen)

T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen                   HartVoi                   4.34,83           
2)   Iida Lavia                       JoutsPo                   4.35,12           


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Matteus Pihlaja                  JoutsPo                   4.09,69           


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Moona Puolimatka                 VehmU                     11,93             
     Vilma Salo                       HartVoi                   DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Hertta Tikka                     JyväskKU                  26,79             
     24,68  23,34  25,83  23,02  26,79  26,78  

2)   Vilma Salo                       HartVoi                   25,41             
     22,75  23,63  24,46  25,41  24,92  23,31  

3)   Olivia Miller                    HartVoi                   16,99             
     15,88  13,76  16,99  12,50  14,36  15,76  

4)   Moona Puolimatka                 VehmU                     16,97             
     15,47  15,42  16,06  16,97  14,96  16,50  

5)   Iitu Ylönen                      HartVoi                   12,00             
     11,98  11,24  10,43  10,24  12,00  11,27  

6)   Milla Virtanen                   HartVoi                   8,28              
     6,30   6,49   6,64   7,25   8,28   7,75   



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  26,68             
     25,62  25,96  26,27  25,18  26,68  23,17  

2)   Matteus Pihlaja                  JoutsPo                   15,68             
     15,68  13,72  12,77  12,95  10,26  13,70  

3)   Roni Hynninen                    HartVoi                   14,27             
     14,27  12,50  13,78  13,92  10,75  13,41  



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eetu Saramäki                    PetäjävPe                 68,66             
     64,72  67,56  67,39  68,66  x      

2)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    40,99             
     x      40,99  38,96  40,52  x      38,95  



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Kiira Johansson                  JoutsPo                   41,56             
     41,21  41,56  41,10  38,73  39,26  x      

2)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  30,23             
     27,55  29,82  29,52  25,32  30,23  

     Elina Ketonen                    KaipVi                    DNS               
     Fanni Jokela                     KaipVi                    DNS               


M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Valtteri Virtanen                JoutsPo                   11,72             
2)   Rico Sievänen                    JoutsPo                   12,20             
3)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  13,17             


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  13,83             
     12,60  13,44  13,83  13,30  13,08  13,83  



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elsa Pantelidi                   HartVoi                   10,17             
     -      9,72   10,17  9,89   9,40   8,88   

2)   Miriam Puolimatka                VehmU                     8,79              
     8,58   8,64   8,79   -      8,12   -      



M19 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    15,03             


N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     12,83             
     12,83  x      12,44  x      12,49  12,03  



M19 Moukari
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 69,33             
     67,10  x      68,13  69,06  69,33  66,42  

2)   Miska Johansson                  JoutsPo                   42,56             
     39,68  x      42,44  x      36,64  42,56