Search
Close this search box.

Jopo-kisat 1 tulokset

Pienistä/suurista teknisistä ongelmista huolimatta kisat menivät lupsakasti läpi. Kiitos osallistujille ja kaikille muillekin myötäeläneille!

Jopo 1
Joutsan Pommi
10.06.2024

N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Julia Nevanko                    HKV                       14,77             
2)   Anne-Mari Andersson              LahdA                     15,42             


M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,7
1)   Markus Porvari                   JoutsPo                   11,84             
2)   Paul Kirsch                      LahdA                     13,35             
     Eemil Porvari                    HartVoi                   DNS               


M 800m
Loppukilpailu
1)   Markus Porvari                   JoutsPo                   2.27,37           
2)   Paul Kirsch                      LahdA                     2.43,05           


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Nevanko                    HKV                       4,82 +1,0          
     4,63   x      4,82   x      x      x      
     +1,1          +1,0                        



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Viljo Rossi                      JoutsPo                   7,75              
2)   Jore Kojola                      HartVoi                   7,88              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Iida Vastamäki                   HartVoi                   7,71              
2)   Usva Oksanen                     JoutsPo                   8,22              
     Stella Väli-Klemelä              LahdA                     DNS               


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Jore Kojola                      HartVoi                   2.34,98           


T9 600m
Loppukilpailu
     Stella Väli-Klemelä              LahdA                     DNS               
     Usva Oksanen                     JoutsPo                   DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jore Kojola                      HartVoi                   3,11              
     2,91   2,99   3,11   x      3,00   x      
                                               

2)   Viljo Rossi                      JoutsPo                   2,86              
     2,55   2,75   2,86   2,50   2,42   2,55   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Vastamäki                   HartVoi                   2,92              
     2,80   2,90   2,90   2,70   2,65   2,92   
                                               

2)   Usva Oksanen                     JoutsPo                   2,81              
     2,81   2,62   2,38   2,44   2,67   2,56   
                                               

3)   Emmi Järvinen                    SysmSi                    2,40              
     2,40   2,34   2,25   x      x      2,39   
                                               

     Stella Väli-Klemelä              LahdA                                       


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viljo Rossi                      JoutsPo                   6,55              
     5,65   5,80   6,27   6,55   

2)   Jore Kojola                      HartVoi                   6,01              
     5,74   5,78   5,66   6,01   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Järvinen                    SysmSi                    3,78              
     2,95   3,78   3,60   3,52   

2)   Usva Oksanen                     JoutsPo                   2,88              
     2,80   2,88   2,50   2,59   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Rene Hynninen                    HartVoi                   10,02             
2)   Juho Virtanen                    JoutsPo                   10,20             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Weera Järvinen                   JoutsPo                   9,94              
2)   Anna Vastamäki                   HartVoi                   10,09             
3)   Eedla Kojola                     HartVoi                   10,64             
4)   Sofia Pölkki                     HartVoi                   11,23             


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Sofia Pölkki                     HartVoi                   2.44,33           
     Eedla Kojola                     HartVoi                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Virtanen                    JoutsPo                   3,39              
     3,39   3,19   3,11   3,16   3,04   3,13   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anna Vastamäki                   HartVoi                   3,69              
     3,59   3,61   3,53   3,61   3,69   3,58   
                                               

2)   Weera Järvinen                   JoutsPo                   3,44              
     3,31   3,44   3,01   3,30   3,31   3,35   
                                               

3)   Eedla Kojola                     HartVoi                   3,38              
     3,19   3,18   3,07   3,38   3,21   3,18   
                                               

4)   Sofia Pölkki                     HartVoi                   3,19              
     3,19   3,10   3,04   3,10   3,01   2,97   
                                               



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rene Hynninen                    HartVoi                   5,70              
     5,57   5,15   4,63   5,70   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eedla Kojola                     HartVoi                   7,72              
     7,56   7,35   7,72   6,91   

2)   Weera Järvinen                   JoutsPo                   7,56              
     6,92   7,49   7,55   7,56   

3)   Anna Vastamäki                   HartVoi                   6,39              
     6,15   5,95   6,39   5,72   

4)   Sofia Pölkki                     HartVoi                   4,79              
     4,79   4,02   3,82   4,43   



T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Maisa Savolainen                 MäntyhVi                  9,54              
2)   Iiris Harju                      LahdA                     9,70              
3)   Rinna Liikonen                   LahdA                     9,82              


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Maisa Savolainen                 MäntyhVi                  4,12 +2,6  3,43 +1,5
     4,12   3,43   x      4,11   4,11   x      
     +2,6   +1,5          +2,7   +3,5          

2)   Rinna Liikonen                   LahdA                     3,52 +1,6          
     3,30   2,76   2,94   3,36   2,76   3,52   
     +2,1   +2,2   +3,5   +5,3   +2,7   +1,6   

3)   Iiris Harju                      LahdA                     3,51 +1,9          
     x      1,70   3,51   3,38   x      3,35   
            +1,6   +1,9   +3,0          +0,9   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Maisa Savolainen                 MäntyhVi                  7,95              
     7,51   7,65   7,84   7,13   7,50   7,95   



P15 100m
Loppukilpailu
     Roni Hynninen                    HartVoi                   DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Eedla Kojola                     HartVoi                   3.16,40           


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Roni Hynninen                    HartVoi                   8,74              
     7,66   8,70   x      8,52   8,74   8,56   



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,7
1)   Kaspian Lindholm                 EsboIF                    12,30             


N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Nanna Huvinen                    HeinI                     14,78             
2)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   15,99             


M17 Pituus
Loppukilpailu
     Kaspian Lindholm                 EsboIF                    NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nanna Huvinen                    HeinI                     4,48 +2,4  4,18 +1,8
     4,18   x      4,48   4,36   x      2,23   
     +1,8          +2,4   +2,1          +2,9   

2)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   4,07 +4,7          
     3,99   4,00   4,07   4,06   4,01   3,95   
     +2,5   +3,4   +4,7   +5,1   +2,3   +3,2   



N40 800m
Loppukilpailu
1)   Suvi Puttonen                    JyväskKU                  3.00,85           


M60 800m
Loppukilpailu
1)   Jukka-Pekka Hassinen             KU-58                     2.44,49           


M60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jari Ikäheimo                    JyväskKU                  9,43              
     9,05   x      8,90   9,43   9,43   x